Insajder (B92)

Started by hulio_salinas, 27-11-2006, 17:58:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hulio_salinas

Veceras u 20:00 na B92 se emituje "Insajder" u vanrednom terminu. Trajace od 20 do 22 sata. Emisiju nazivaju i "Insajder Uzivo", jer ce gosti govoriti uzivo.

Tema emisije:
Svedoèenje Dejana Milenkoviæa Bagzija

Gosti:
Neboj¹a Èoviæ, Aleksandar Vuèiæ, advokati Biljana Kajganiæ i Rajko Daniloviæ

Emisija æe poku¹ati da pru¾i odgovore na mnoga pitanja koja je otvorio svedok-saradnik Dejan Milenkoviæ, meðu kojima je i pitanje da li postoji politièka odgovornost za ubistvo premijera Srbije Zorana Ðinðiæa.

Smrda

eee.ajde ako nekog ne mrzi samo ukratko da napise sta je bilo...
nemam b92 ovde...so.....mada imam net...da...sad sam se setila...ali hvala na obavestenj,kume!

Bred

I mene interesuje sta se pricalo jer nisam bio u mogucnosti da gledam al garant ce izbaciti transkript emisije na sajtu...

hulio_salinas

ajoooj... pa mnogo toga se pricalo... u stvari... i nije...

razgovor se sveo na sledece:
Aleksandar Vucic hoce da dokaze da Seselj nema nikakve veze sa ubistvom Djindjica. Dobro je iznosio argumente, ali nekoliko puta se malo spetljao. Nekoliko je puta hteo nesto da opravda, ali bezuspesno. Kaze nesto, a onda se ispostavi da je Seselj u nekoj izjavi rekao suprotno. Kada cuje sta je Seselj rekao, onda tvrdi da je i on sam to rekao. Jednostavno nije nista ni rekao pametno. Na svaki napad, branio se napadom (tipicno za njega), ali to ne daje uvek rezultat.

Nebojsa Covic je bio extra besan tokom cele emisije. Nije mnogo ulazio u branjenje i napadanje. On se vise oslanjao na tehnicki deo toka emisije. Opominjao je Brankicu (autora Insajdera) da ga ne prekida, jer nije znao kako da odgovori. Izgleda da covek ne moze da kaze istinu, jer ne moze da pobedi u raspravi sa nemilosrdnom zenom. Nekoliko puta je rekao tacno ono sto je trebalo da bi se odbranio, ali je posle svakog minuta postajao sve vise nervozan, jer Brankica zeli da ga natera da kaze nesto pogresno.

Advokati su bili u nekoj svojoj prici. Biljana Kajganic je bivsi Bagzijev advokat i pokusala je da slaze... ovaj da kaze da nije nista radila protivzakonito kada je nagovarala Bagzija da govori neistinu. Takodje je bila napadnuta od strane Brankice da je pokusala da sabotira ceo proces sudjenja za ubistvo premijera. Svi su bili nemocni u duelu sa "namazanom" autorkom, jer je obicnom manipulacijom naterala goste da crvene, da se znoje i da se nerviraju. Svi gosti su se slozili da tok i tip emisije nije bio odgovarajuci, jer zahteva od njih da odgovaraju samo ograniceno i nedovljno.

Ne znam sta bih mogao dodati. Uglavnom je to bio klasican TV duel na relaciji: voditelj - gosti. Uleteli su u Brankicinu masinu i nisu mogli da je ubede u suprotno.

lijepa bosanka

Meni je to sve malo konfuzno....Slusam sve komentare,vijesti( ovo je za popa,ja nemam druge izvore informisanja!!!)....i dolazim do zakljucka da su se svi oni petljali sa zemunskim klanom,jer to je bilo neizbjezno!!! Predpostavljam da je Djiki surovao s njima,i kada je htio da se izvuce iz svega,desilo se sto se desilo!!!! Ne opravdavam Seseljevu izjavu,povodom smrti premijera!! Ali mislim da nije bas znao 100% da ce ga maknuti,znao je koliko je opasna ta mafija i obracun sa njima...
Vise vjerujem  da su neki koji su bili  mnogo blizi Djikiju vise znali o tome da se planira atentat!!! Pricalo se o tome poslije ubistva,ali ta prica je ubrzo ucutkana....
Ovo je moje razmisljanje....sve mi se tu ponesto i uklapa,ali s druge strane fale neke karike....

Za Bagzija mislim,da je glupost jednom mafijasu dodijeliti status svjedoka saradnika,i kakav li on sad dil i s kim ima to je pitanje!!!! Mozda ce reci neke istinite stvari,ali ce ih isto toliko i precutati!!

lycos

tu se ne zna ko je cist,i da li uopste ima cistix..samo oni znaju kakve su dilove medjusobno sklapali..

pop

Brankica bas nikog nije stedela, sto mi se s jedne strane ne svidja kod novinara, a s druge strane uvek uspe da izbaci sagovornike iz svojih 'shema', pa i iskusne vukove tv duela, kao sto su Chovic i Vuchic, sto na kraju rezultuje da oni kazu nesto sto i nisu hteli u programu. Klasican primer za to je bila prosla emisija sa inspektorom Bozovicem i bivsim nacelnikom MUPa Milosevicem, kada je ovaj drugi onako u raspravi izlanuo da je u policijskoj stanici u noci kad se predao Legija, bio i direktor rts-a Tijanic, sto do tada niko nije znao.

Sto se tice samog sadrzaja, sto rece LB, moze se zakljuciti da je svako imao kontakt sa 'Zemuncima'. Medjutim, ko je gledao i 'Jedinicu' i malo pratio sudjenja (ne samo za ubistvo Djindjica, vec i Stambolica, za Ibarsku itd.), jasno se videlo s kim je ko shurovao, a s kim je imao samo jednostrane kontakte. Niko ne osporava cinjenicu da su se Zemunci, kao i mnogi drugi krimosi i politicari, posle 5. oktobra dodvoravali novoj vlasti, pokusavajuci da zadrze kapital i pozicije stecene ranije, a neki su u tome i neko vreme dobro uspevali. Verovatno vecina vas se seca da je Kostunjavi kocio reformu DB-a i drzao Radeta Markovica za shefa DB-a citava 4 meseca posle promena, a Djindjic se s druge strane zalagao da se odmah svi panduri, radnici rts-a i sudije otpuste, pa da se raspise novi konkurs. Taj sukob njih dvojice, mafija je sjajno koristila i posle 'pobune' crvenih beretki dovela Bracanovica u vrh DB (tj. BIA).
Inace, u ovoj emisiji je izneta i Shesheljeva izjava u Hashkom tribunalu u kojoj je potvrdio da je dva puta bio u vili u Shilerovoj, a i jos mnogo toga, da ne duzim vise.