pomozite mi imam problema sa gubljenjem pa¾nje

Started by anaj, 04-01-2007, 21:17:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

anaj

poslednjih par godina sam totalno konfuzna osoba
ne mogu nikako da odr¾im pa¾nju koncentraciju

casto sebe uhvatim i zapitam otkad i zasto ja ovo radim
danas,bila sam sama kod kuce,sela za racunar sa obuvenim papucama i sedam za fotelju i provalim da sam bosa i tra¾im papuce i nikako ne mogu da ih nadjem
posle odreðenog vremena nadjem ih u hodniku
kako su dospele nemam pojma nista
ovo je samo 1 banalni danasnji primer

na casovima slusam tj pratim,
iako mi je zanimljivo gradivo samo odjednom se ‚‚budim‚‚ i vau o cemu sad ovo pricaju

cesto ne mogu da zavrsim misao
na pismenim sastavima zapocnem neku misao samo mi odjednom pobegne
kad pokusam da odr¾im pa¾nju i razmisljam o jednoj stvari podilaze me ¾marci i moj organizam kao da se bori protiv toga

ovo je zaista ucestalo i dosta mi stvara problema ne samo sa ucenjem vec i sa svakidasnjim stvarima,poslovima,... i u komunikaciji sa ljudima

sta je samnom...

willie the scot

manje uèenja, vi¹e æune... :> :> :>
a sad bezim odavde,dok me neko nije proglasio za pedofila...
savet-pokusaj da pijes tablete omega3 natural wealth...one smanjuju sinapticko vreme,pa ako se osecas usporeno mogu ti pomoci.druga stvar,moguce je da imas snizen pritisak pa pokusaj da se radis kofeinom.

Coolgemini

Anaj,mislim da je tvoj problem sasvim normalan i opstevazeci za veliki broj ljudi...Ne postoji osoba koja ce uvek konstatno percipirati objekte spolja....Covek sam po sebi moze imati paznju jedan odredjeni period i nakon toga vise nije sposoban za istu...Izgubljenost nije isto sto i nedostatak paznje...Izgubljenost je vise povezana sa culima i njihovim slabim dejstvom,a paznja sa emocijama i psihickim stanjem...Paznju stices autosugestijom i vezbom..A izgubljenost samokontrolom i preslisavanjem....

Smrda

da,mozes da vezbas koncentraciju....postoji gomila igrica za pamcenje i razoraznih vezbica...
mislim da ima i neka knjiga na tu temu(mada ja licno nisam pristalica instant psihologije,ali probaj zasto ne?)-brzo ucenje ili tako nesto se zove....

stef

 Caka je i da vidis o cemu razmisljas kada odlutas mislima. Mozda neki neresen problem, nesto sto te jede, sto si potisla

Darker


Bred

Quote from: stef on 06-01-2007, 11:30:34
Caka je i da vidis o cemu razmisljas kada odlutas mislima. Mozda neki neresen problem, nesto sto te jede, sto si potisla
ovo je put ka resenju

Al-Jasmina

Sport i kaloriènija ishrana i vise tecnosti-
ako je u pitanju malaksalost od konstantnog sedenja i tupljenja nad knjigom...

Samopreispitivanje i analiza solo ili sa prijateljem ako ima¹ neki problem
Postavljanje novih ciljeva, i reanimacija samopouzdanja... :~
Pronadji neki novi izvor zanimacije...
Re¹avaj neke mozgalice, to ti je teretanica za mozak
Lepo te posavetova¹e,
ima literaturice na temu odr¾avanja pa¾nje ali sve je u tome
da TEBE TO NE©TO zainteresuje...

Nisi jedina, nisi sama u toj muci,
ali MORA© TO SAMA re¹iti!  :)
:cvet
Samo istrajno

katarina

Meni se to desava isto kad mi padne Fe u krvi...Mozda nije lose da proveris krvnu sliku i pritisak(mozda ti je nizak)
Druga stvar: SPORT!
Trece: DJUSKANJE-kod kuce, u diskoteci...!

I moj ti je savet da se ne krkas nikakvom hemijom za poboljsanje koncentracije!