"Krem banana" postala "Bananica"

Started by Masha, 23-05-2007, 22:15:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Masha

Pobedio glas potro¹aèa - "Krem banana" postala "Bananica"

Jedan od najomiljenijih slatki¹a na prostoru biv¹e Jugoslavije, "Krem banana" dobila je, posle pola veka postojanja, novo ime - "Bananica".
Na konkursu "Pola veka ime èeka" koji je raspisala kompanija "Soko Stark" koja proizvodi "Bananice", pristiglo je 37.000 predloga, ali je najèe¹æi predlog bio upravo 'bananica', rekla je danas pr menad¾er 'Soko ©tarka" Stela Æosiæ na konferenciji za novinare.
Ona je objasnila da je jedan od razloga za raspisivanje konkursa bio ¹to kompanija nije ¾elela da sama odluèuje o novom imenu proizvoda koji 'toliko dugo postoji, i koji potro¹aèi toliko vole".
Brend menad¾er "©tarka" za èokoladni program Aleksandar Mladenoviæ rekao je da su bili svesni i protesta mnogih i akcije na internetu da se "Bananici" ne menja ime, tako da su odluèili da se proizvod zove onako kako ga sami potro¹aèi najèesæe zovu.
On je naveo i da su predlozi za ime na konkurs, koji je zavr¹en 15. maja, stizali sa raznih kontinenata, od Australije do Amerike.
Prvu nagradu, putovanje za èetiri osobe, na konkursu "Pola veka ime èeka" dobila je Katarina Balaæ, koja je prva poslala predlog "bananica'.
Za predlog "moja bananica" drugu nagradu "Pjaðo skuter" dobila je Danijela Mijailoviæ.
Deset dobitnika treæe nagrade dobijaæe narednih godinu dana svakog meseca pakovanje od 40 "Bananica", a jo¹ 100 najkreativnijih preloga za ime dobiæe èetvrtu nagradu - pakovanje od pet komada "Bananice".
Takoðe, "Soko ©tark" je odluèio da obdani¹tu iz Èitluka dodeli specijalnu nagradu - nekoliko kutija bananica, jer su sva deca iz tog vrtiæa, na inicijativu vaspitaèice, poslala svoje radove na temu "Krem bananice".
Prva èokoladna bananica je napravljena u Srbiji 1938. godine, a kako je agenciji Beta rekla pr menad¾er Marina Saviæ, napravio ju je Franjo Vaja u fabrici koja se tada nalazila na Zemunskom keju.
Danas se "Bananica" proizvodi potpuno automatizovano, a kompanija je povodom 50. roðendana, koji je proslavljen 26. marta, izbacila i novo pakovanje od pet bananica.

BETA

Ja se slazem sa decom iz vrtica. Mislim, bas je originalno ovo "Bananica"  :roll:. Nije nista originalnije ni ovo "Krem bananica", ali ako su vec gledali kako je potrosaci cesce zovu onda mislim da je ovo "Bananica" na drugom mestu.

Roben

ја баш волем крем бананице

Al-Jasmina

:wall:
:wall:
:wall:


samo da plazma keks ne dobije ime krvni serum :shock
u narednom navlacenju za potrosachku paznju

tarantulica

Quote from: Roben on 23-05-2007, 22:49:46
ја баш волем крем бананице

misli¹ bananice?  :smekerica:

Jasmina  :Bog :Bog :Bog

Maslacak

ja sam to uvek zvala bananica :>

mama mog decka je predlozila "shtarkica" :happy:
i to mi je bas slatko
i dobilo je neku nagradu
ali nije ona jer nije bila prva :ohwell:

Masha

I meni je bas slatko ovo "Shtarkica", ali evo sad i ja smislih naziv povucena ovim predlogom - "Choko shtarkica"  :K

malena

Ne vidim razlog za promenu imena,ali krem bananica ce za mene uvek biti krem bananica,a mislim i kad udjes u prodavnicu i kazes dajte mi krem bananicu da ce te i dalje svako razumeti... :K

mikele

У сваком случају је боље ''бананица'' него ''крем банана'' :shock
А најбоље је ''крем бананица'' :wink:

Wolf

Kol'ko su se namucili oko imena :T
Al' ajde, ime nije lose... A bananice su extra :>

Korisnicko Ime

smaraci
moj predlog je na trecem mestu,
a ja nisam dobio nista  :namcor

Luximus

Meni je bas, ali bas bas svejedno... :)

Maslacak

Quote from: mikele on 24-05-2007, 08:12:42
А најбоље је ''крем бананица'' :wink:

Pa, meni nije, zato sto ja to nikad u zivotu nisam zvala krem bananica :> Samo "bananica" ili "cokoladna bananica".

Quote from: Korisnicko Ime on 24-05-2007, 08:25:35
smaraci
moj predlog je na trecem mestu,
a ja nisam dobio nista  :namcor

Sta, neko je predlozio isto sto i ti pre tebe? :K

Korisnicko Ime

pa izgleda da da
koliko se secam, ja sam svoj predlog poslao na samom pocetku kampanje
a mogao sam da hasam bananice za dz narednih godinu dana

Maslacak

pa da...
isto to se desilo i Mariovoj mami :)
ma to je neka opasna prevara :batina

mikele

КИ а који је био твој предлог?