Èudovi¹te u Skadarskom jezeru!

Started by Luximus, 29-05-2007, 06:00:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Luximus

Cudoviste sa tri roga!

BRAÆA MILAN (20) I MARKO (18) MARKOVIÆ O NEOBIÈNOM "SUSRETU" NA SKADARSKOM JEZERU

Kod Starèeva vidjeli èudovi¹te sa tri roga

Podgorica - Pored ¹ampionske titule svojih fudbalera, mje¹tani Zete u protekla dva dana sa jednakim ¾arom govore o èudovi¹tu u Skadarskom jezeru!Braæa Milan (20) i Marko (18) Markoviæ sa Plavnice tvrde da su u subotu oko 13 èasova, u blizini ostrva Starèevo, 15-ak kilometara udaljenog od Virpazara, vidjeli neman pred kojom im je zastao dah.- Dok smo se vraæali iz Muriæa ka Plavnici primijetili smo èudnu pojavu - rogljasto èudovi¹te koje je munjevito zaranjalo i izranjalo iz vode - isprièao je "Vijestima" Milan Markoviæ.Na samo kilometar od njihovog èamca, èudovi¹te je prvi primijetio Marko koji je u prvom trenu pomislio da mu se prièinjava.- Veæ u narednom trenutku, èudovi¹te je ponovo izronilo iz vode. Obojica smo to jasno vidjeli. Nijemo smo posmatrali prizor kakav nikada do tada nijesmo vidjeli. Èinilo nam se da je trajalo cijelu vjeènost. Neman je brzo izronila jo¹ jednom, a potom nestala u dubinama mirnog Skadarskog jezera - isprièao je Milan.- Èudovi¹te je bilo visoko oko tri, a dugaèko èak i do 40 metara.Na njegovoj crnoj povr¹ini izdvajala su se tri zatupljena roga. Nijesam mogao uoèiti druge njegove fizièke karakteristike - kazao je stariji Markoviæ, kojem je podrhtavala ruka, dok se prisjeæao "bliskog susreta" sa èudovi¹tem i olovkom ga crtao na listu hartije. Upla¹eni mladiæi odmah su okrenuli èamac ka Starèevu. Pristali su i mobilnim telefonom pozvali oca Milo¹a, lovoèuvara u Nacionalnom parku "Skadarsko jezero".- Nakon njihovog poziva, pozvao sam pomorsku policiju, èiji su pripadnici poslije samo 15 minuta gliserom iz Virpazara stigli do mjesta gdje su Milan i Marko navodno vidjeli èudovi¹te. Potom su ih odvezli do Plavnice. Policija je reagovala veoma brzo - tvrdi Milo¹ Markoviæ. On se prisjeæa da je i prije 15 godina jedan mje¹tanin Zete imao slièno iskustvo, te da je o tome sniman dokumentarni film, ali i da struènjaci nijesu mogli dati odgovor na ovu zagonetku.- Ja nijesam imao priliku da vidim ne¹to tako èudno, ali vjerujem mojim sinovima. Siguran sam da tu ima ne¹to i da èudovi¹te stvarno postoji - isprièao je sredovjeèni èovjek, koji je za vrijeme posjete reportera "Vijesti" proslavljao Milanovu ¾enidbu. Ni mje¹tani virpazarskog sela Krnjice, tridesetak kilometara kopnenim putem udaljenog od Plavnice, nijesu bili iznenaðeni pojavom èudovi¹ta.- I ranije smo èuli da u ovom dijelu jezera postoji a¾daja. Prije tri godine jedan mje¹tanin je u blizini brda, koje je vazdu¹nom linijom najbli¾e ostrvu, vidio zmiju èija je glava bila blizu pola metra - isprièao je "Vijestima" u krnjièkoj luci jedan stariji ribar.On se, meðutim, odmah ogradio rijeèima da lièno nikada nije primijetio ni¹ta èudno, ali je zbog takvih glasina odavno prestao da lovi ribu noæu...

Sole

ma to su neke lagarije, 100%!
jeste da ja verujem u sve i svasta, ali isto ne verujem u bas sve dok ne vidim sama!
mozda su bili pijani, ali nikad se ne zna...
ma, ne verujem u ovo...

wolfeitzckie

 Свако језеро које је добило чудовиште постало је туристичка атракција.

zoe

Ови су се баш урадили! :shock :>

Мада, оно као, Скадарско језеро је у криптодепресији, а знамо и Скадар како се зидао... а ето га сад и капетан Немо упаркирао Наутилус тамо... Враг ће га знати, све је могуће у хиперболисаним главама!

O0

cvjetic


AquArius

Quote from: cvjetic on 30-05-2007, 13:01:24
vutra rules! :peace:

jooooo ..

:116: :116:

" i tako smo mi sedeli ovde
i duval.. duvanili .. malo .. "


:lol:

2fast


wolfeitzckie

Quote from: cvjetic on 30-05-2007, 13:01:24
vutra rules! :peace:
Ne verujem, u tim krajevima rakia connecting people

Luximus

#8
Kad mogu oni iz Skotske da izmisljaju ovoliko godina, mogu vala i crnogorci! :)

Quote from: wolfeitzckie on 30-05-2007, 13:53:02
Quote from: cvjetic on 30-05-2007, 13:01:24
vutra rules! :peace:
Ne verujem, u tim krajevima rakia connecting people
Nisi dobro upucen! :) U tim krajevima se bas preko tog Skadarskog jezera krijumchari droga iz Aljbanije... :T

Al-Jasmina

Ja bih pre poverovala u onaj clanak da su na Hebridima
ulovili sirenu :T