kada dodje kraj..

Started by lycos, 11-03-2007, 10:32:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

lycos

kada dodje kraj..i ostanete bez nekoga ko vam puno znaci.. kada vas svaka stvar, sve, podseca na nju/njega.. sta ciniti? kako se oporaviti ?
kada klonete duxom i nista vam ne moze izmamiti osmex na licu..kako se podici,uspraviti ?

a005 a005 :( :(

Wolf

Ne znam...Dignes glavu i u nove pohode :hmm

stef

 Moras da prebolis...Ne mozes na silu da podignes glavu i da se pravis da ti nije nista, stici ce te kad tad.Ako si tuzan, budi tuzan,to je prirodno, samo ne smes da dozvolis da te paralise...
Eh sada sta ciniti? Jedno dva-tri dana se iskuliraj, radi poslove po kuci, trcanje, teretana, idi na predavanja, ali gledaj koliko mozes da budes sam, cisto da sredis misli...Onda okupi par ortaka na gajbi, odvali se (bitno je da peglas!), cisto da se procistis...Sledeca stvar je da flertujes sa curama kojima se sigurno dopadas...Sve su to neki postupci koji mogu pomoci, ali ces i dalje misliti na nju...neko vreme...ali ce proci.

lijepa bosanka

lycos... sve zavisi kakve su stvari,rijeèi,djela dovela do toga...do raskida...
®ivot je takav pun uspona i padova....u svakoj situaciji moramo imati snage da podnesemo poraz,ali isto tako da nas ne ponese slava...
Razumijem te potpuno kako se osjeæa¹....milion pitanja,slika u glavi... :hmm
Ali uvijek se trudi da razmi¹lja¹ "Ko zna za¹to je to dobro?!"....jer mlad si ....¾ivot je pred tobom... :wink:
Podiæi,uspraviti se ne mo¾e¹ preko noæi,ali vremenom æe¹ biti sve bolje i bolje,jer vrijeme lijeèi sve...
Va¾no ti je da se okru¾i¹ dobrim,pozitivnim ljudima koji ti neæe dopustiti da bude¹ tu¾an i poti¹ten...ali pazi to moraju biti ba¹ ljudi kojima je stalo do tebe... :cvet

mikele

Као што рече ЛБ све зависи шта је довело до тога(раскида) и да ли је то дефинитивно.Ако јесте,предлажем ти да се окренеш на другу страну и наставиш даље.Е сада како то извести,питање је сада?
Требаш што више времена да проводиш са људима,правим људима,који те најбоље познају и који ће ти дати праву подршку.Значи,требаш што више избегавати да будеш сам јер када си сам,само ћеш о томе да размишљаш,а када је друштво око тебе скренуће ти мисли са тога и бар на тренутак те натерати да не мислиш на њу.И тако неклико дана,недеља...Колико год буде требало.
Али најбитније ти је да у својој глави преломиш да је све то готово и да живот тече даље.Ако је она већ чврсто решила да је то крај,битно ти је да се не завараваш да ће се она можда вратити и да ће те можда назвати итд.Све оно ''шта би било кад би било...'' избаци из главе колико год је то могуће јер ћеш само да се оптерећујеш тим стварима.
И схвати да то што ти се десило није никакав смак света и да ти нису све лађе потонуле јер никада не знаш кога ћеш упознати у будућности.Можда некога са ким ће ти бити много лепше и занимљивије?Као што рече ЛБ ''ко зна зашто је то добро''.
Живот је чудо,верујм ми.Говорим ти из искуства
Позз :wave: :wave: :wave:

Dukica

Pa,izmeðu skakanja sa zgrade i pi¹tolja,
pre bih  puc! Gudra nikako! :nene:

©alim se...
Prièaj sa dragim si ljudima ili
plati psihologa (800din-sat),daæu ti i mob ako uztreba...
Èisto da ne zraèi¹ ortake ba¹ mnogo...
A verujem da nije toliko stra¹no, zar ne?
kad prodje sve, smejaæe¹ se..misli na to vreme...
A dotle ti ¹aljem lepe stihove..


If you wake up and don't wanna smile
If it takes just a little while
Open your eyes, look at the day
You'll see things in a different way

Don't stop thinking about tomorrow
Don't stop, it'll soon be here
It'll be here better than before
Yesterday's gone, yesterday's gone

Why not think about the times to come
And not about the things that you've done
If your life was bad to you
Just think what tomorrow will do

Don't stop thinking about tomorrow
Don't stop, it'll soon be here
It'll be here better than before
Yesterday's gone, yesterday's gone

All I want is to see you smile
If it takes just a luttle while
I know you don't beieve that it's true
I didn't mean any harm to you

Don't stop thinking about tomorrow
Don't stop, it'll soon be here
It'll be here better than before
Yesterday's gone, yesterday's gone

Don't stop thinking about tomorrow
Don't stop, it'll soon be here
It'll be here better than before
Yesterday's gone, yesterday's gone

Oooh, don't you look back
Oooh, don't you look back
Oooh, don't you look back
Oooh, don't you look back

:~ :~ :~ :~ :~ :~ :~

lycos

Quote from: Dukica on 11-03-2007, 13:04:54
A verujem da nije toliko stra¹no, zar ne?

nije smak sveta iako se tako ponekad cini  :cvet  :cvet

Quote from: stef on 11-03-2007, 11:43:55
(bitno je da peglas!)
:>  :smekerica:





Masha

Sta dodati na ovo sto rekose ljudi pre mene? Potpuno je normalno da ti bude tesko i da se pitas zbog cega i da li si nesto mogao da uradis da do toga ne dodje. Iskreno, meni je lakse da otpatim sama, mislim da ne pricam previse o tome cak ni sa najdraim ljudima jer kada svaki put ponavljas pricu i slusas misljenja, iznova i iznova se vracas na ono da li si mozda mogao nesto da uradis drugacije. Mada svi smo mi razliciti i drugacije reagujemo tako da sta god ti mi rekli ti ces ipak imati svoju reakicju na situaciju. Najvaznije je ne gurati stvari pod tepih i ne nadati se previse da ce se stvari izmeniti jer to onda samo produzava vreme koje ti je potrebno da krenes dalje.

KaBoom

Kao ¹to reko¹e ljudi - ko zna za¹to je to dobro. Potrudi se na to gledati sa pozitivne strane. Meni se tako ne¹to desilo nedavno, ima vi¹e od dva meseca. Bilo je gadno, mesec dana sam se muèio ko kreten... Tako da te razumem. Ali poku¹aj na to misliti pozitivno. Mo¾da je to samo jo¹ jedna priprema na te¹ke situacije u ¾ivotu, a biæe ih i gorih stvari od ovoga. Polako æe¹ to pregurati, pa idemo dalje. Ko zna, mo¾da je bolje ¹to se desilo, jer æe¹ upoznati neku divnu osobu, sa kojom æe ti biti i bolje (i ako se sada ne èini tako, jer Bo¾e moj - ova je savr¹ena!), koja æe te vi¹e po¹tovati, vi¹e ti verovati... ©ta ja znam, nakon 2 meseca mi se jo¹ desi da pomislim na nju. Ali veruj mi jako malo veæ. Vi¹e je ne sanjam, ne le¾em u krevet sa njom u mislima, nije mi njeno lice pred oèima kad se budim i tako... malo po malo pa æe biti da æe proæi dan i skontaæe¹ "pa ja nisam ni pomislio na nju juèe!", onda æe proæi nedelja, mesec... I jednostavno æe ona otiæi u zaborav. Ona, koja ti je bila sve, za koju bi uradio sve postaæe samo bleda senka i uspomena na neka lepa vremena, lepe trenutke. Reæi æe¹, hvala ti na tome, bilo je lepo. Oti¹la je iz ¾ivota i vi¹e se nikada neæe vratiti. A ti æe¹ pored sebe imati neku drugu, treæu... I biæe ti sasvim dobro. Eto, i ja sam upoznao divnu devojku, simpatiènu... pa ko zna... Sky's the limit. Èak i ja, koji sam mislio da neæu skoro da se upu¹tam u to...

A sada ovu oteraj lepo u tri lepe, nemoj se javljati, nemoj slati poruke, naljuti se i je*i joj sve po spisku kuèki nezahvalnoj, odi naroljaj se sa dru¹tvom, ¾ivi ¾ivot, ima jo¹ divnih devojaka... Samo polako. Sad silom drugu neæe¹ naæi, ali vremenom æe sve doæi na svoje. :wink:

AquArius

 ...

I najgora je ta zelja, jaka i snazna, da budes pored tog nekog,
da mu kazes da ga ponovo hoces,
da budes pored nje samo da bi je "ignorisao" ...
da budes blizu samo, pa bilo kako.

Ako se zavrsilo, najbolje je truditi se da se ponasas u skladu s tim.
Prokleta navika je problem,
poziv telefonom, izlazak uvece, poruka...

Zavisi od duzine veze, od ocekivanja, od mnogo cega.


I neko mi pametan jednom rece - kad nekoga zaista pustis iz svog zivota,
skoro istog trenutka pojavice se neko drugi.
Misli o tome.

:wink:


Wolf

Kao sto sam vec pisao ovde negde, na svetu ima 6 milijardi ljudi.
Neka su 3 milijarde zene ( a ima ih vise :loptica), pa naci ces
novu...ili ce ona naci tebe...Samo, glavu gore :wink:

katarina

Covece, pa zar ne vidis da si u plusu? Izasao si kao pobednik a ne kao gubitnik. Nisi ti nju izgubio, vec ona tebe! Bila sam u istoj situaciji u septembru.Dugo je trebalo da se oporavim, i to su svi primecivali.Bezala sam od toga, istripovala da sam jaka, da bih sutra mogla da nadjem drugog. Ali, ne...najveca greska koju sam mogla da napravim. Sedi kuci, otplaci ako treba..A posle sve sto su rekli svi ovi ljudi... ja cu ti samo reci jos-prekini svaki kontakt sa njom posle raskida!

Darker

Ma, OBE glave gore:-):-)

Masha

Najveca greska koju covek moze uraditi je da posle raskida zove nekoga, insistira na vidjanju itd. itd. Prvo, nikako sebi nece olaksati situaciju, a drugo - druga strana ce biti jos vise ubedjena da je uradila pravu stvar. Najvaznije je ostati dostojanstven.

Wolf

Quote from: Darker on 11-03-2007, 16:48:16
Ma, OBE glave gore:-):-)
Hehehe :siza:
Poslusaj ovaj savet.