Sluzenje Vojnog Roka U Zemlji Srbiji

Started by Bred, 01-09-2006, 02:02:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Coolgemini

Mislim da je smeshno uopste vishe pricati o jednom takvom apstraktnom pojmu kao shto je nasha vojska. :roll:..Gledam sada moje drugove koji izginushe da se spasu vojnih poziva jer nisu stigli na vreme da posalju studentske potvrde o redovnom studiranju...Zasta :`? :`?I za koga :`? :! :hm

Adonis_Vernalis

#31
Vremeplov...

Februar 1988...

Sta sam bio duzan, oduzio sam tada... Ostale dugove stekao sam kasnije...





Heh, nisam mogao da izdrzim... bilo je to jace od mene. A imam i neke, snimljene "u akciji"... npr. proslava Nove godine u Vojnickom klubu kasarne "Sima Pogacarevic - Simpo" u Vranju (samo za oficire - a moj orkestar svira na struju da sve prsti), ili matursko vece u Pedagoskoj skoli, gde je moj orkestar takodje svirao, ili lokalno takmicenje "Zlatni mikrofon" u Dubnici.... Leleeeee.... Necu ih stavljati. Sto je mnogo - mnogo je...

sandric

Pa Adonise mogao bi da postavis te slike...cisto da vidimo kako se moze lepo provesti u vojsci...Jeste da su to bila druga vremena,ali sta da se radi...

Adonis_Vernalis

Hm...

Ostacu cvrst u stavu da te slike necu objaviti. Mozete mi verovati na rec da se, nekada, moglo dobro provesti i na tako... cudnim mestima kakvo je bila i ostala vojska.

Milos82nbg

Ako treba ici u vojsku idite u civilnu. Moj drug iz gimnazije je posle mesec dana sluzenja u Smederevu dobio plikove na nogama kao da je po lavi hodao bos.
Jos je zakacio mononukleozu i jos ko zna koju zarazu, pa se lecio mesec dana na VMA. Sad je opet u bolnici zbog nekog hronicnog kaslja. Bolje je sluziti civilno nego kao pacijent na VMA.

Bred


Vampire 666

Da,da...higijenski uslovi su katastrofa....jebes patriotizam i nacionalni ponos ako se iz vojske vratis sa bradavicama po celim rukama koje ne mogu da se leche(sluchaj mog burazera koji je bio na bazama kod Kosova)...

Korisnicko Ime

Nije ni civilka sjajna...
Poznaniku zapalo groblje... Ne znam, niti zelim da znam sta su mu duznosti

Al-Jasmina

Ej ljudi ne vredjajte VMA,
kakvih sve bolnica ima- on je zakon- mada mi je hrana malo bila bedasta onomad na odeljenju za post op. oporavak! samo infuzije...

Salu na stranu,
vojska nije sto je nekad bila,
moj brat je iz nje dosao sa 6 kila manje
i recimo da je dobro prosao

Ono sto mene cudi jeste KAKO SE SVI TI OZBILJNI ZDRAVSTVENI PROBLEMI
navuku samo time sto neko ode u vojsku?
Zar nema nikakve kontrole uslova...

Vampire 666

Kontrola! Mislim da je prestala 1941 kad je raspustena Kraljevska Srpska Vojska. Ja sam pre dve godine bio u regrutnom centru u Nisu...horor gde su nas smestili...one posteljine i cebici nisu oprani dvadesetak godina sigurno...manje bakterija ima u prosecnom srpskom svinjcu nego tamo...

Adonis_Vernalis

Uh, ne pricamo vise o istoj vojsci, ali evo jos malo drevnih iskustava...

Ja sam se iz vojske vratio zdrav ko konj, sa 15 kila vise (cisti misici, bez sala...) Mogao sam da uradim sklekova koliko hoces, da se uspentram uz sta hoces, da skocim odakle hoces... i sve druge vrlo korisne stvari. Pa zaboga, imao sam 20 godina... Stomacic je dosao kasnije.

Mononukleoza? Poznata kao "bolest poljupca"... Hm. Intrigantno... Ja sam imao jedno obicno, svakodnevno, zapaljenje pluca, ali sam sam kriv: razvlaceci telefonsku vezu preko mosta na Vardaru, koji protice po sred Krivolaka, cuvenog strelista za artiljerijska gadjanja, voz me je stresao sa mosta i bacio u Vardar, a bese februar... Blizu apsolutne nule, aproksimativno, a suve odece ni od korova. Pa sam se malo setao dok mraz nije stegao moju uniformu (liofilizacija na delu - susenje hladjenjem, prim. prev.), a onda me je pokupio sanitet, od lekova mi dali malo neke opake rakijestine i sacekali da padnem u komu od temperature, da bi me poslali na VMC u Skoplje, gde sam bolovao dve nedelje i spavao 24 sata dnevno... Budio sam se samo u vreme rucka, a siguran sam da sam imao i nekakve posete, mada se ne secam najbolje ko mi je dolazio...

Al-Jasmina

 :) dobra prica  :cvet


nekako je i pored svega bilo zabavno, zar ne?

Kao kad se ljudi na letovanju smore bez drustva
pa naredno vece bude olujcina koji istumba ceo kamp
pa se ljudi spontano upoznaju i zdruze  :K

a sad...tugi!   :(
mislim glupo je..nekad je to bila prilika da covek upozna neki kraj Yuge a sad...

Adonis_Vernalis

E, da, zaboravio sam da napomenem da mi je injekcije (ko zna cega, a na mojoj vojnoj knjizici i dan-danas pise CAVE PENICILLINO!!!) - davao VETERINAR... Nikad mi niko u zivotu nije bolje dao injekciju od Save iz Zrenjanina... logicno, zar ne... njegovi pacijenti itekako znaju da reaguju kad ih nesto zaboli... Zamislite mucenog Savu kako pastuvu ubrizgava injekciju...

Milos82nbg

Quote from: Adonis_Vernalis on 29-09-2006, 09:08:47


Mononukleoza? Poznata kao "bolest poljupca"... Hm. Intrigantno...

Pa sad iskreno da kazem ne znam kako je to zakacio, ali mislim da su higijenski uslovi uzas.
Moj cale je sluzio vojsku 78-e u Sarajevu i kaze da je bio jedan lik koji ti ubaci bubasvabu u klopu, tebi se naravno zgadi i odlozis tanjir , a on samo izbaci zohara i pocne da njopa.

pereca

Quote from: Adonis_Vernalis on 29-09-2006, 09:08:47
Uh, ne pricamo vise o istoj vojsci, ali evo jos malo drevnih iskustava...

Ja sam se iz vojske vratio zdrav ko konj, sa 15 kila vise (cisti misici, bez sala...) Mogao sam da uradim sklekova koliko hoces, da se uspentram uz sta hoces, da skocim odakle hoces... i sve druge vrlo korisne stvari. Pa zaboga, imao sam 20 godina... Stomacic je dosao kasnije.

Mononukleoza? Poznata kao "bolest poljupca"... Hm. Intrigantno... Ja sam imao jedno obicno, svakodnevno, zapaljenje pluca, ali sam sam kriv: razvlaceci telefonsku vezu preko mosta na Vardaru, koji protice po sred Krivolaka, cuvenog strelista za artiljerijska gadjanja, voz me je stresao sa mosta i bacio u Vardar, a bese februar... Blizu apsolutne nule, aproksimativno, a suve odece ni od korova. Pa sam se malo setao dok mraz nije stegao moju uniformu (liofilizacija na delu - susenje hladjenjem, prim. prev.), a onda me je pokupio sanitet, od lekova mi dali malo neke opake rakijestine i sacekali da padnem u komu od temperature, da bi me poslali na VMC u Skoplje, gde sam bolovao dve nedelje i spavao 24 sata dnevno... Budio sam se samo u vreme rucka, a siguran sam da sam imao i nekakve posete, mada se ne secam najbolje ko mi je dolazio...

:lol2: :lol2: :lol2:
Adonise, definitivno te stavljam na moju Top ten listu baksuza. I to na pocasno prvo mesto. Sta se sve tebi desavalo u zivotu  :lol: