Gradski prevoz nije tovarna mazga

Started by Bred, 02-10-2006, 09:43:24

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Ponekad u javni prevoz unosimo i predmete kojima nije tu mesto
Vozila gradskog prevoza pretrpana d¾akovima i glomaznim paketima za koje nikada ne znate hoæe li se sruèiti na vas, pripadaju istoriji, tvrde u GSP-u. Ima jo¹ nekih koji, vraæajuæi se sa pijace, ”buvljaka” ili od „Kineza”, unesu poneku poveæu torbu, ali to su samo izuzeci.


IZUZECI - Prema Pravilniku o pona¹anju saobraæajnog osoblja, u vozila gradskog saobraæaja strogo je zabranjeno unositi predmete koji mogu da povrede, prevelik prtljag, rasklopljena invalidska kolica, ¾ivotinje i sve ostalo ¹to bi moglo ugroziti putnike. Zabrana se odnosi i na prljave i stvari koje neugodno miri¹u.

U GSP-u ka¾u da je pritu¾bi na ovakvo pona¹anje putnika neuporedivo manje nego pre nekoliko godina, i da se zabrana uglavnom po¹tuje.

Nedavni sluèaj vozaèa gradskog prevoza koji nije dozvolio jednoj osobi sa invaliditetom da u vozilo uðe sa rasklopjenim kolicima, samo je jo¹ jedan dokaz da se zabrana po¹tuje i kada mo¾e igledati potpuno nehumana.

Ovakav postupak izazvao je burnu reakciju u javnosti, ali u GSP jo¹ jednom ponavljaju da osobama sa invaliditetom nije zabranjen ulazak u gradski prevoz, ali da pri tome moraju da sklope svoja kolica i smeste se na sedi¹te.

U GSP-u ka¾u i da bi trebalo dodatno naplaæivati kartu svima koji u prevoz unesu i veliki lièni prtljag jer on praktièno zauzima prostor namenjen putnicima. Meðutim, ovako pona¹anje se iz nekog razloga, priznaju u GSP-u, jo¹ ne sankcioni¹e.

Ni pona¹anje vozaèa, ka¾u u GSP-u, vi¹e nije problematièno. Dok su nekada "plju¹tale" prijave snenih putnika koje od rane zore doèekaju narodnjaci sa tranzistora vozaèa, danas se graðani uglavnom ¾ale na to ¹to u vreme ¹pica, pogotovo kada pada ki¹a, gradski prevoz kasni, za ¹ta realno vozaèi nisu krivi.

Putnici poma¾u oko gajbica
SOLIDARNOST Na nekim linijama putnici ne samo da se ne ¾ale na stvari koje se zajedno sa njima putuju gradskim prevozom, veæ na njih gledaju sa simpatijama. Predusretljivi Groèani tako su u nekoliko navrata pripomogli putnicima da u prevoz unesu gajbice sa breskvama.
bdb ||||

<a href=http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=761" rel="nofollow">Izvor</a>

Smrda

eto,a posle mene upozoravaju...zoe,zoe...pada ti autoritet :cvet
ja sve mogu da podnesem u GSP-u i breskve i paradajz,i sve vrste voca i povrca,i merdevine,torbe,bicikle,nevaspitane ljude,sitnu decu,i sve propratne efekte.....Ali NE MOGU da podnesem kada neko vuce sa sobom PILICE!!!!!!Uzas.....i jos ako nisu zaklani,a verujte mi,vidjala sam to...aaaaaaaaa!!!

Darker

QuoteZabrana se odnosi i na prljave i stvari koje neugodno miri¹u.

A ¹ta ako neki putnici neugodno miri¹u?? danas sam hteo da bacim peglu u 46-ici, ono nije bilo normalno, sve se te¹im da nisam bio u basu sa onim likom iz Indije koga je ¾ena ostavila jer se kupao dva puta godi¹nje... :K

A slu¹ao sam i prièe iz prve ruke kako lik za Bo¾iæ opu¹teno ulazi sa peèenim prasetom na ra¾nju :K :K

Smrda

peceno prase...hahahah!!!!
:> :>
i jos na raznju.......!!!!!!!!!!

pekmez

sta ce ljudi, siromastvo. A to za bezbednost, nekada stvarno moze biti jezivo, skoro je jedan covek usao sa par onih plasticnih sipki sto se stavljaju na plafon za ubacivanje zavesa, i bile su ekstra duge i ostre, prvo mu je trebalo sat vremena da ude i izade i jos da ih pomera na svaki pokret bilo koga, i bilo je jezivo gledati i misliti na moguci bliski susret posle kocenja, sva sreca nije bilo guzve.

marer_86

#5
Quote from: Darker on 05-10-2006, 00:36:12
QuoteZabrana se odnosi i na prljave i stvari koje neugodno miri¹u.

A ¹ta ako neki putnici neugodno miri¹u?? danas sam hteo da bacim peglu u 46-ici, ono nije bilo normalno, sve se te¹im da nisam bio u basu sa onim likom iz Indije koga je ¾ena ostavila jer se kupao dva puta godi¹nje... :K

A slu¹ao sam i prièe iz prve ruke kako lik za Bo¾iæ opu¹teno ulazi sa peèenim prasetom na ra¾nju :K :K

joj reci mi da si se jos vozio onim sugavim,belim,odvratnim,smrdljivim autobusom?? i sve mi je jasno!

ali kad cigishi udju pa pocnu svoje grandovske arije da izvode... e to mi popravi dan :K

Bred


Smrda

mene su danas izgazili,izmozdili i usmrdeli u 31 ljudi sa kantama za krecenje i merdevinama...pa vi sad zamislite...pun bus,a  merdevine i ja se guramo!!!

zoe

strasno je kada pada kisa... onda se u busu sve uspari i jos intezivnije zdiba...

Quote from: smrda on 06-10-2006, 22:48:21
mene su danas izgazili,izmozdili i usmrdeli u 31 ljudi sa kantama za krecenje i merdevinama...pa vi sad zamislite...pun bus,a merdevine i ja se guramo!!!

ha ha, sad mi je jasniji tvoj nick! :cvet

Smrda

aaaaa!!!opet moj nick...shmrc!!!
zoe,okrutna si.... :wink:

Adonis_Vernalis

Gradski prevoz JESTE tovarna mazga...

Jeste li se ikada selili s mesta na mesto? Jeste. Metoda izbora? GSP. Crkne vam kompjuter? Pod misku, pa u GSP. Vracate se, ili idete na put... stotine kofera i... GSP...

Evo jedne autenticne price s pocetka devedesetih... Masinski fakultet je imao neku proslavu. Krsmanac pozvan da je uvelica. Zakuska obilna. Masinci su uvek bili gospoda ljudi... E, a posle zakuske sledi razlaz... Jedan po jedan, ceo hor *puf* nestade... ostao je samo ovaj harmonikas, jer se zalepio za jedan oval sa cevapima...

E, nagradno pitanje... kako je ovaj harmonikas odneo u krsmanac harmoniku, kontrabas i gitaru? Lepo. Pokusao je taksijem, ali, nijedan taksista nije hteo ni da uspori kad bi video kontrabas... Onda je naisao GSP. Sofer je izasao, pomogao mi da ubacim na prednja vrata taj isti kontrabas (harmoniku i gitaru sam ja ubacio), a onda je prokomentarisao: "sta ce ti taxi, kad imas GSP..."

Drugo je pitanje kako je harmonikas odvukao kontrabas, harmoniku i gitaru sa Trga republike do Balkanske 4... Bilo je, hm, pitoreskno...

Smrda

hahaha...lepo kaze Bred..."ko to tamo peva...." :wink:

Adonis_Vernalis

Hvala lepo, Smrdulence...

ja sam ocekivao bar malo empatije, ako ne i simpatije... no dobro... bio je i ovaj profa nekada davno student...

zoe

...mislim kontrabas...hahahaha...svaka cast! sofer je bio umetnicka dusa! :>
zbilja, a kako do balkanske 4? zamisljam...prenesete bas do preko ulice i tu ga ostavite, onda se vratite po gitaru i harmoniku, pa prenesete i njih, onda opet bas do palate albanija, pa gitara i harmonika i tako redom...dok cevapi nisu izasli na nos....a ja u OFF

Smrda

ali Adonise...ja sve razumem,pa sami ste rekli da je bio vrlo slikovit prizor!!!!!...u najmanju ruku :wink:
i ja sam se tako selila....pa vas razumem....doduse bas da sam prenosila celu muzicku prodavnicu,nisam...a i vidite da ja nisam jedina.....zoe je to bas lepo zamislila i docarala.... :) :)
a simpatija ...  :~:) :~
i sad off...